آموزش فتوشاپ برای اینستاگرام

مزیت های یادگیری و ویرایش عکس های اینستاگرام با فتوشاپ چیه؟

 

آموزش فتوشاپ یا هر محصول دیگر شرکت Adobe‌ زمان‌بر است. اگر نخستین بار است که نرم افزار فتوشاپ را باز می‌کنید و نمی‌دانید چه کاری باید بکنید، نگران نباشید. یادگیری فتوشاپ برای من هم کاری سخت و دشوار بنظر می رسید اما هم با آموزش و تمرین به تمامی ابزارها آشنا شده و بطور مستمر نکات و ترفندهای جدیدی را یاد میگیرم.

حالا بیاییم ببینیم چرا افراد زیادی عاشق کار کردن با فتوشاپ هستند.

۱- نیاز بازار است

بسیاری از دفاتر کاری، آتلیه ها، گرافیست ها و دفاتر طراحی یکی از شروط استخدام را مسلط بودن به فتوشاپ عنوان می کنند ضمن اینکه ابزارهای مختلفی از آن در دسترس هست. هزاران پلاگین و اکشن و … که کار شما را راحت تر می کنند.

۲- به راحتی عکسهایتان را ویرایش کنید

عکس هایتان را ویرایش کنید، تصاویرتان را رنگی کنید، لکه ها را بردارید، عکس تان را روشن کنید، قسمت های اضافی را حذف کنید، پوست تان را صاف و شاداب کنید. این ها بخش کوچکی از امکانات فتوشاپ برای ویرایش عکس ها و تصاویرتان هستند. تمامی این امکانات را می توانید در دوره فتوشاپ آسان” با تدریس مهندس هادی کریمی فرا بگیرید.

۳- برای شبکه های اجتماعی‌ یا وبسایت تان عکس درست کنید

با یادگیری نرم افزار فتوشاپ براحتی می توانید برای ویرایش عکس ها و یا ایجاد پس زمینه های رنگی و اضافه کردن اشکال مختلف به همراه افزودن متن و افکت های مختلف، تصاویر زیبایی را برای شبکه های اجتماعی و یا تصاویر وبسایت تان استفاده کنید.

طراحی تراکت با فتوشاپ

طراحی تراکت و نسخه های چاپ با فتوشاپ

4-قالب تصویری بسازید

تقریبا هر پایگاه اینترنتی و یا مرکز فروش آنلاین از رنگ و قالب مشخصی برای ارائه ی تصاویر خود استفده می کند. با یادگیری فتوشاپ براحتی می توانید قالب مناسب تصاویر و پست های خود را بصورت یکدست بسازید. این کار باعث سریع تر شدن و ذخیره شدن در روال آماده شدن عکس های تان هم خواهد شد.

۵- یک تابلوی ایده یا کلاژ عکس درست کنید

ساخت یک تابلو برای در کنار هم قرار دادن ایده ها در فتوشاپ کار بسیار آسانی است. جمع آوری و برش و اصلاح تصاویر در یک سند ، و مرتب کردن آن ها در فتوشاپ به آسانی انجام می شود.

۶- برای سایت تان موکاپ بسازید

وقتی قصد پیاده سازی یک وبسایت را دارید، معمولا قبل از شروع به کدنویسی، اقدام به ترسیم طرح اولیه آن می کنید. می توان به سادگی طرح اولیه را بطور مستقیم کدنویسی و پیاده سازی نمود اما وقتی مشتریان می خواهند پیش نمایش خروجی وبسایت را ببینند ، می توانیم با ساخت چند موکاپ در فتوشاپ و ارائه ی آن به مشتری، حق انتخاب بیشتری به او بدهیم.

۷- سربرگ یا نسخه قابل چاپ طراحی کنید

می توانید برای کسب و کار خودتان سربرگی با فرم و طرح مناسب همان فعالیت را بسازید. و همچنین می توانید برگه های چاپی مورد نظر خودتان را با اندازه ای دقیق در فتوشاپ طراحی نمایید. در دوره فتوشاپ آسان” با تمامی مسائل طراحی نسخه های چاپی آشنا خواهیم شد. ضمنا در نظر داشته باشیم که برای نسخه های چاپی می بایست مقدار رزولیشن را 300 در نظر بگیرید.

 

طراحی پوستر با فتوشاپ

با فتوشاپ براحتی پوستر خود را طراحی نمایید

۸- اینفو گرافی بسازید

برای خودتان، کسب و کارتان، رزومه کاری تان و هر آنچه قابل ارائه است اینفوگرافی بسازید. جهت به اشتراک اینفوگرافی های خودتان در شبکه های اجتماعی می توانید براحتی از فتوشاپ برای طراحی آن استفاده نمایید و از آنجایی که با لایه ها و پوشه ها کار میکنیم، اجرای آن به سادگی می باشد.

۹- آیکون های شبکه اجتماعی بسازید

هنرجویان من با دانش و شناخت کمی از فتوشاپ می توانند آیکون های زیبایی را برای شبکه های اجتماعی و وبسایت خودشان طراحی کنند. توسط فتوشاپ می توانید آیکون های شخصی طراحی نمایید.

10 مهارت فوق العاده برای تبدیل شدن به یک طراح لوگو موفق

۱۰- تبلیغات بنری سایتتان را طراحی کنید

با یادگیری فتوشاپ و با کمی خلاقیت براحتی می توانید تبلیغات بنری و هدر سایت خود یا دیگران را طراحی نمایید. همچنین می توانید حجم تصاویر طراحی شده را بهینه کرده و حجم آن را قبل از درج در وبسایت کم نمایید.

۱۱- پترن و پس‌زمینه‌ درست کنید

تصاویری که نقوش تکراری در آن ها وجود دارند را می توانید با استفاده از فتوشاپ براحتی تولید نمایید. این تصاویر که کاربردهای در بسته بندی و صنعت چاپ و حتی وبسایت دارند ، با چند کلیک در فتوشاپ قابل ساخت و تکثیر هستند.

 

ویرایش عکس با فتوشاپ

ویرایش عکس ها در فتوشاپ براحتی قابل انجام است

۱۲- عکس ها را ویرایش کنید

برخی فتوشاپ را نرم افزاری برای ویرایش و روتوش عکس می شناسند. شما می توانید با تغییر و ویرایش تصاویر ، تصاویری سورئال ایجاد نمایید و یک عکس را یه پوستری زیبا و جذاب تبدیل نمایید.

13- تصویر سه بعدی بسازید

شاید فتوشاپ بهترین نرم افزار برای ساخت تصاویر سه بعدی نباشد، اما توسط این نرم افزار می توان جلوه ها و نمودهای سه بعدی زیادی را طراحی کرد. بنابراین با آموزش فتوشاپ می توانید براحتی تصاویر سه بعدی بسازید.

۱۴- انیمیشن بسازید

یکی از توانایی های نرم افزار فتوشاپ، توانایی ساخت تصاویر متحرک است که از آن ها میتوان در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده کرد. با فتوشاپ می توان فریم های مختلف انیمیشن را ویرایش کرده و نتیجه ی دلخواه را بدست آورید. خروجی های تصاویر متحرک در فتوشاپ پسوند GIF هستند.

15- تصاویر را برای  وب بهینه کنید

عکس ها بطور معمول حجم زیادی را اشغال می کنند و در صورت بارگذاری در وبسایت و وبلاگ تان، می تواند سرعت سایت تان را کند نماید. یادگیری فتوشاپ می تواند این امکان را در اختیار شما قرار دهد که فایل و اندازه ی تصاویر را کوچک کنید و یا حتی آنها را فشرده کنید. گزینه ی Save for web برای همین امر تعبیه شده است.

۱۶- عکس محصولات خود را ادیت کنید

در بسیاری از اوقات ما نیاز به تغییر عکس های گرفته شده ازمحصولات مان هستیم. بطور مثال می خواهیم پس زمینه ی عکس را حذف کنیم و یا رنگ بخشی از محصول را تغییر و یا به محصول سایه بدهیم. در دوره فتوشاپ آسان می آموزید که چگونه براحتی تصاویر محصولات را ویرایش کنید تا خروجی با کیفیتی داشته باشید.

17- از تصاویر پالت رنگ بسازید

یک قابلیت خوب نرم افزار فتوشاپ، استخراج پالت رنگی از تصاویر است بگونه ای که رنگ های استخراج شده ذخیره شده و در پالت رنگی ما قابل دسترس می باشند. این رنگ ها برای استفاده در هر جایی قابل استفاده هستند.

18- متن را تغییر دهید

اگر در عکس شما متنی وجود دارد که بصورت تایپ نیست، و می خواهید آن را تغییر دهید، با استفاده از ابزارهای نرم افزار فتوشاپ براحتی این کار شدنی ست. شروع به ویرایش کنید. البته بهتر است این کار قانونی باشد!

آموزش رایگان فتوشاپ 2020 برای اینستاگرام

آموزش فتوشاپ برای دیجیتال مارکتینگ

پکیج آموزش فتوشاپ دوره ی سه گام تا استادی

آموزش فتوشاپ توسط آقای هادی کریمی

فتوشاپ آسان با هادی کریمی

آموزش فتوشاپ برای تولید محتوا

آموزش فتوشاپ در قم

آموزش فتوشاپ در مشهد